Автоцивілка

Обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів
Які розміри виплати можуть бути?
1
Ліміт відповідальності за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 160 000,00 грн на одного потерпілого, але не більше п'ятикратного ліміту відповідальності по одному страховому випадку.
2
Обов'язковий ліміт відповідальності за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, становить 320 000,00 грн на одного потерпілого.
Які документи потрібні для оформлення
Card image cap
Водійське посвідчення
Card image cap
Ідентифікаційний код
Card image cap
Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу
Купуйте поліс ОСЦПВ в «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ»

Страховий поліс ОСЦПВ* (Автоцивілка) – це обов'язковий вид страхування відповідальності водія в Україні.

Вартість страхового полісу ОСЦПВ є рівнозначною в усіх страхових компаніях і залежить тільки від об’єму двигуна, місця реєстрації та типу транспортного засобу. Це рішення прийнято на законодавчому рівні.

Покриття поліса ОСЦПВ та ліміт відповідальності водія регламентуються чинним законодавством України. Страховий поліс діє виключно на території України.

*Договір обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів оформлюється ТДВ «СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ», як агентом на підставі договорів доручення.

Заповніть форму, і ми розрахуємо вартість та доставимо Вам поліс, оформлений на традиційному паперовому бланку.

Поширені запитання
Страхова компанія після виплати страхового відшкодування потерпілій особі має право подати регресний позов проти страхувальника або водія транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортної пригоди, за умови, якщо він не повідомив страхову компанію у строки та за умов, визначених у п. 33.1.2. Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» («33.1. У разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати), водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов’язаний: [...] 33.1.2. вжити заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;»).
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від даного виду страхування на території України звільняються:
• Учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом.
• Інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним інваліду I групи, у його присутності.
Відшкодування збитків від ДТП, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) у порядку, згідно з цим Законом. Звертаємо Вашу увагу, що згідно з п. 2.1. Правил дорожнього руху водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) на території України, повинні мати при собі відповідні документи (посвідчення). Розмір страхового платежу за одним договором ОСЦПВВНТЗ зменшується на 50% за умови, що страхувальником є громадянин України: • Учасник війни.
• Інвалід II групи.
• Особа, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, I або II категорії.
• Пенсіонер.
При цьому транспортний засіб повинен мати робочий об’єм двигуна до 2500 кубічних сантиметрів включно і належати цьому громадянину на правах власності. Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою, яка належить до цих категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.
Договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, що підлягають обов’язковому технічному контролю відповідно до Закону України «Про дорожній рух», укладаються страховиками за умови проходження зазначеними транспортними засобами обов’язкового технічного контролю, якщо вони згідно з протоколом перевірки технічного стану визнані технічно справними. Такі договори укладаються на термін, що не перевищує терміну чергового проходження транспортним засобом обов’язкового технічного контролю, відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух». Згідно із Законом України «Про дорожній рух» обов’язковому технічному контролю не підлягають:
1. легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби — незалежно від строку експлуатації;
2. легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них — із строком експлуатації до двох років.
Згідно зі ст. 37 Закону України «Про дорожній рух» забороняється експлуатація транспортних засобів без чинного на території України поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ). Також згідно з Правилами дорожнього руху поліс ОСЦПВВНТЗ входить до переліку документів, які водій завжди повинен мати при собі при здійсненні поїздки. При цьому водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні документи (посвідчення). Згідно зі ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила для перевірки поліс ОСЦПВВНТЗ, тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 425 до 850 грн). Згідно з пп. 38.2. — 38.2.1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ) після виплати страхового відшкодування потерпілій особі має право подати регресний позов власнику, водієві транспортного засобу, що послужив причиною дорожньо-транспортної пригоди, який не застрахував свою цивільно-правову відповідальність, крім осіб, звільнених від даного виду страхування на території України (учасники бойових дій та інваліди війни, що визначені законом; інваліди I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, який належить інваліду I групи, у його присутності).
Для оформлення поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) необхідні наступні документи та інформація:
Для страхувальника-фізособи:
• паспорт;
• ідентифікаційний номер платника податків (ІПН);
• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
• протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, якщо транспортний засіб підлягає обов’язковому технічному контролю.
Для страхувальника-юрособи:
• назва;
• код ЄДРПОУ;
• фактичне місце розташування;
• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
• протокол перевірки технічного стану транспортного засобу, якщо транспортний засіб підлягає обов’язковому технічному контролю.
У цьому випадку страховик здійснить виплату страхового відшкодування потерпілій особі, а після виплати має право подати регресний позов проти страхувальника або водія транспортного засобу, який став причиною дорожньо-транспортної пригоди.
Так, відповідно до ст. 18 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», дія договору обов’язкового страхування може бути достроково припинена за ініціативою страхувальника:
1. на письмову вимогу страхувальника, про що він зобов’язаний повідомити страховика не пізніше ніж за 30 днів до дати припинення дії договору страхування та надати оригінал поліса страховику;
2. у разі виходу транспортного засобу з власності страхувальника проти його волі або знищення транспортного засобу;
3. на інших підставах, передбачених законом.
У разі дострокового припинення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) страховик вилучає страховий поліс та анулює його. За умови відсутності виплат страхового відшкодування за цим договором страховик повертає страхувальнику частину страхового платежу, яка обчислюється пропорційно періоду страхування, що залишився до закінчення терміну дії договору, з утриманням у передбачених законом випадках понесених витрат на ведення справи, але не більше 20 відсотків цієї частки.
Якщо відмова страхувальника від договору обумовлена порушенням умов договору страховиком, такий страховик повертає страхувальнику сплачені ним страхові платежі в повному обсязі.
Так, можна.
Це:
• Оригінал договору страхування (поліс). Поліс видається Страхувальнику тільки після оплати ним страхового платежу.
• Стікер. До кожного полісу видається один стікер. При втрати стікера дублікат не видається.
• Європротокол. До кожного полісу видається один бланк європротоколу. Європротокол видається повторно за письмовою заявою страхувальника у разі його втрати, використання і т.п.
Якщо Ви вважаєте, що ліміт відповідальності з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВВНТЗ) занадто малий, Ви можете скористатися добровільним страхуванням цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. При цьому важливо відзначити, що добровільне страхування не замінює обов’язкове, а тільки доповнює: при настанні страхового випадку в дію вступає поліс ОСЦПВВНТЗ. Якщо розмір претензій від постраждалих осіб є більшим, ніж максимальний розмір виплат за полісом ОСЦПВВНТЗ, відсутня сума виплачується за договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту.
З ПОЧАТКУ 2024 РОКУ
СК «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» ВИПЛАТИЛА КЛІЄНТАМ ЗА ДОГОВОРАМИ КАСКО
35 000 975 грн
КЛЮЧОВЕ СЛОВО –ВИПЛАТИЛА
Про компанію
24 вересня 2007 року – дата державної реєстрації Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ». Страхова компанія «ВІДІ-СТРАХУВАННЯ» входить до складу групи компаній «VIDI», яка протягом багатьох років є активним учасником автомобільного бізнесу України, одним з лідерів на ринку легкових автомобілів та офіційним дилером автомобільних брендів зі світовим ім'ям. Читати повністю